Муниципалдык кызмат көрөтүүлөрдүн стандарттары жөнүндө

2016-11-04 / Мыйзам жаӊылыктары

Мыйзам жаңылыктары

2016-жылдын 26-октябрында Кыргыз Республикасынын Президенти Алмазбек АТАМБАЕВ “Мамлекеттик жана муниципалдык кызмат көрсөтүүлөр жөнүндө” КР Мыйзамына өзгөртүүлөрдү киргизүү тууралуу” КР Мыйзамына кол койду. Кабыл алынган Мыйзам муниципалдык кызмат көрсөтүү системасын оптималдаштыруу жана стандартташтыруу максатында иштелип чыкты. Буга байланыштуу “Мамлекеттик жана муниципалдык кызмат көрсөтүүлөр жөнүндө” КР Мыйзамынын 10-беренесинин ченемдерин тактоо каралган. Ага ылайык, мындан ары муниципалдык кызмат көрсөтүүлөрдүн Базалык реестрине кирген муниципалдык кызмат көрсөтүүлөрдүн стандарттарын Кыргыз Республикасынын Өкмөтү бекитет. Ал эми муниципалдык кызмат көрсөтүүлөрдүн кошумча тизмегинин стандарттарын тийиштүү жергиликтүү кеңеш бекитет.