Айылдык аймактын Насыя союздары тууралуу

2012-04-30 / МЫЙЗАМДАГЫ ЖАҢЫЛЫКТАР

Айылдык аймактын Насыя союздары тууралуу жобо Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн “Калкты жумуш менен камсыздоого жана жакырчылыкты азайтууга көмөктөшүү боюнча чаралар тууралуу” 2012-жылдын 12-апрелиндеги №240 Токтому менен бекитилген. Насыя союзу микрокредиттерди алуу үчүн аз камсыздалгандардын категориясына кирген жумушсуз жарандардын тизмесин түзүп чыгуу максатында түзүлөт. Ал дайыма иштеп турган консультативдик-кеңеш берүүчү орган деп эсептелет жана өз ишмердүүлүгүн коомдук башталышта ишке ашырат.