2018-08-20 / Жергиликтүү өз алдынча башкаруулар Союзунун жаңылыктары

Латвиянын ЖӨБ Ассоциациясынын Кыргыз Республикасына 2018-жылдын 20-августун сапарынын жүрүшүндө Бишкек шаарында “КР ЖӨБ Союзу менен Латвиянын ЖӨБ Ассоциациясы ортосунда кызматташтык жөнүндө” Макулдашууга кол коюлду.

Латвия Республикасы менен Кыргыз Республикасынын муниципалитеттеринин өз ара аракеттенүүсүн өнүктүрүү, жергиликтүү өз алдынча башкаруунун кызыкчылыктарына тиешелүү маселелер боюнча муниципалитеттердин кызматташтыгын уюштуруу Макулдашуунун негизги багыттары болуп калды. Макулдашуу тажрыйба алмашууну уюштурууга, муниципалитеттердин көйгөйлөрүн чечүү үчүн биргелешкен долбоорлорду жалпы кызыкчылыкта ишке ашырууга жол ачат.